po zabytki... Pokaż typy
na konie... Pokaż typy
na rower... Pokaż typy na rowery
Pliki cookie są wykorzystywane do działania witryny. Na które z nich zezwalasz?
infoProszę czekać, trwa wyszukiwanie najlepszych ofert.
Czechosłowacka linia umocnień, w skład której wchodzą bunkry i twierdze była budowana w latach 1935-1938 jako część systemu obrony kraju w szczególności przed groźbą hitlerowskich Niemiec. Budowę systemu umocnień przerwało tzw. Porozumienie Monachijskie z 1938 roku, które oznaczało dla Republiki Czeskiej oddanie dużej części terenów kraju w ręce nazistowskich Niemiec. W ten sposób kraj stracił również system umocnień. Obecnie podczas wędrówek wzdłuż granicy z Polską natrafić można na wiele budowli... przeczytaj więcej
Czechosłowacka linia umocnień, w skład której wchodzą bunkry i twierdze była budowana w latach 1935-1938 jako część systemu obrony kraju w szczególności przed groźbą hitlerowskich Niemiec. Budowę systemu umocnień przerwało tzw. Porozumienie Monachijskie z 1938 roku, które oznaczało dla Republiki Czeskiej oddanie dużej części terenów kraju w ręce nazistowskich Niemiec. W ten sposób kraj stracił również system umocnień. Obecnie podczas wędrówek wzdłuż granicy z Polską natrafić można na wiele budowli będących świadectwem tego okresu, z których wiele jest udostępnionych zwiedzającym. Wiele z nich kryje w sobie także oryginalne wyposażenie, pomagające przetrwać podczas walk o obronę ojczyzny.
Najbardziej ufortyfikowane tereny przedwojennej Czechosłowacji i jednocześnie w Europie znajdowały się wokół miasta Kraliky ze świetnie zachowaną i udostępnioną zwiedzającym twierdzą artyleryjską a o nazwie Bouda i twierdzą Hůrka. Co roku w drugiej połowie sierpnia odbywają się pokazy z użyciem historycznego sprzętu techniki wojskowej - Cihelna . Zwolennicy historii wojskowości z pewnością nie omieszkają kolejnej ważnej imprezy, będącej pokazami wojskowymi, która co roku odbywa się w pierwszej połowie sierpnia w Mladějowie. Warto odwiedzić Wschodnioczeski Pomnik Celny w Králíkach z unikalną ekspozycją. Obiektem wartym polecenia w regionie będzie z pewnością również Wschodnioczeskie Muzeum Celnictwa w Králíkách z niepowtarzalną ekspozycją.
Do innych znanych twierdz wojskowych położonych w Czechach Wschodnich należą Dobrošov na pograniczu Kłodzkim Hanička w Górach Orlickich.
Oprócz zabytków z okresu drugiej wojny światowej w regionie znajdziecie Państwo także zabytki pochodzące z okresu starszych konfliktów wojennych. Jednym z nich była bitwa pod Hradec Králové z 3. 7. 1866 , kiedy to armia pruska rozbiła wojska austriackie.
Kolejnym zabytkiem jest twierdza twierdza Josefov pochodząca z drugiej połowy XVIII wieku. Ten rozległy obronny labirynt podziemnych korytarzy o długości całkowitej 45 km kazał zbudować cesarz Josef II i miał służyć do obrony granic kraju przed zaborczymi Prusami.
Otrzymuj co tydzień ofertę atrakcyjnych imprez.
Wyrażam zgodę na rzetwarzanie danych osobowych.